سارقي به نام استيفن هاوكينگ

چهارشنبه شب (ديشب) در منزل يكي از دوستان بوديم. تلوزيون! برنامه‌اي گذاشته بود در رابطه با شگفتي‌هاي جهان و سفر در زمان. برنامه از قول پروفسور استيفن هاوكينگ (Stephen Hawking) بود. به زيبايي علل عدم امكان حركت با سرعتي بيش از سرعت نور را توضيح مي‌داد.

در همين زمان بود كه كي‌زاد كودك 2.5 ساله‌ام،‌ گفت هواپيما و صداي آن را درآورد. به نظر مي‌رسيد كه صداي هواپيما شنيده است. درحاليكه ما صداي هواپيمايي نشنيديم. خوب اصلا مهم نبود. نيم ساعت بعد درحاليكه استيفن هاوكينگ فكر و عقل مرا ربوده بود و مرا با خود به اعماق كهكشانها و سياه چاله‌ها و كرم چاله‌ها مي‌برد؛ فرد ديگري مشغول دستبرد زدن به ماشينمان بود. وقتي ميهماني تمام شد و به سمت ماشين رفتيم، همسرم گفت كه گويا در سمت شاگرد باز است و احتمالا در نيمه باز بوده و با كنترل ماشين قفل نشده است. نگاهي به داخل داشبورد كرديم كه همچنان خالي بود. صبح عينك‌هاي آفتابي و ديگر وسايل و مدارك داخل آن را خالي كرده بوديم. وقتي شب به منزل رسيديم و به قصد خارج كردن بعضي وسايل جامانده از سفر هفته قبل به سمت صندوق عقب رفتم،‌ متوجه شدم كه با وسيله‌اي مانند پيچ‌گوشتي، قفل را نابود كرده بودند. البته نتوانستيم در صندوق را باز كنيم. وقتي از داخل ماشين و با جابجا كردن صندلي عقب نيز داخل صندوق را نگاه كرديم، به نظر چيزي دزديده نشده بود. احتمالا اصلا در صندوق باز نشده بود. امروز صبح كه بخاطر دريافت خسارت از بيمه بدنه مجبور شدم با پليس آگاهي تماس بگيرم و بعد مجبور شدم تا مجددا در صحنه جرم حاضر شوم تا مراتب دزدي صورتجلسه شود، تازه متوجه سوراخ ريزي شدم كه بر روي در سمت شاگرد ايجاد شده بود. تازه فهميدم كه صداي هواپيمايي كه كي‌زاد شنيده بود،‌ صداي دريل بوده و باز بودن در خودرو نيز تقصير فراموشكاري ما نبوده. بلكه همان موقع كه هاوكينگ مشغول ربايش دل من بوده، آقا دزده درحال ربايش اموالمان بوده. خوشبختانه و صدهزار بار شكر كه فرصت دزديدن ضبط ماشين را نداشته و ما به قصد رفتن به منزل دزدي او را نافرجام كرده بوديم. ولي خوب درد سر پاسگاه و بيمه و تعويض قفل و جوشكاري و نقاشي در ماشين و … همه ماند براي من.

چند نكته ياد گرفتم. اول اينكه گرچه بعضي ماشينها به اصطلاح قفل ضد سرقت دارند،‌ ولي اموال داخل اتومبيل كه قفل ندارد. بهتر است براي تمامي ماشين‌ها دزدگير مناسب تعبيه كرد.

دوم اينكه شايد دست كسي به سفر با سرعت نور و سفر در زمان نرسد، ولي دست بعضي‌ها به جيب اين و آن مي‌رسد. يكي اختلاس مي‌كند و مي‌دزدد و ما نمي‌فهميم و يكي مستقيم ميايد و از جيب ما مي‌دزدد. اين يكي هرچند مبلغش كمتر است ولي دردش خيلي بيشتر است. پس از اين به بعد حواسم را بيشتر جمع مي‌كنم چون به نظر از پايين تا بالا همه دزدن.

این نوشته در تجربه ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

3 Responses to سارقي به نام استيفن هاوكينگ

  1. SAMAN MAHYARI می‌گوید:

    سلام آقای دکتر .واقعا عالی نوشتید.
    راستی،سعادتی بود که این ۳ روز در کنار شما کار کردیم.ایشالله که همیشه موفق باشید.

  2. ophtalmoscop می‌گوید:

    خوب مینویسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *